© Меломан.бг© Меломан.бг© Меломан.бг
  • НАЧАЛО
  • ПО СВЕТА
  • У НАС
  • НА ЖИВО
  • СПЕЧЕЛИ
  • ЦВЕТНО
  • РОЖДЕНИКЪТ
  • В ЕФИРА
  • УИКЕНД
© Меломан.бг© Меломан.бг
  • НАЧАЛО
  • ПО СВЕТА
  • У НАС
  • НА ЖИВО
  • СПЕЧЕЛИ
  • ЦВЕТНО
  • РОЖДЕНИКЪТ
  • В ЕФИРА
  • УИКЕНД
Търси
  • НАЧАЛО
  • ПО СВЕТА
  • У НАС
  • НА ЖИВО
  • СПЕЧЕЛИ
  • ЦВЕТНО
  • РОЖДЕНИКЪТ
  • В ЕФИРА
  • УИКЕНД
Последвай ни
© 2023 "Меломан БГ" ЕООД

Соня Йончева и Пласидо Доминго с гала концерт в сърцето на София

Меломан.бг
Меломан.бг 21.01.2021
Сподели във:
Соня Йончева и Пласидо Доминго

Световноизвестната българска оперна прима Соня Йончева ще излезе на сцена пред катедралния храм „Свети Александър Невски“ заедно с краля на операта Пласидо Доминго на 31 август точно в 20 часа.

Те ще изнесат гала концерт с популярни арии от прочути опери, подбрани специално за българската публика, под съпровода на Софийската филхармония с диригент Найден Тодоров.

За първи път звезди от такава величина ще пеят в сърцето на София.

„За мен като българка е особена чест да пея пред един от символите на нашата столица – катедралата „Свети Александър Невски“. Вълнението да направя това именно с Пласидо е изключително и му благодаря за приетата покана“, заяви прочутото сопрано при обявяването на новината.

Пласидо Доминго днес празнува своя 80 годишен юбилей. Медиите по света отбелязват заслугите му към оперното изкуство и проследяват неговата богата и продължителна кариера.

„Не мога да повярвам на това, което ми се случи. Не съм и мечтал толкова години да имам възможността да споделям с публиката любовта към оперното изкуство, към музиката. Оценявам щедростта на съдбата и съм благодарен за подкрепата на публиката, признанието, което получавам от нея, от моите колеги. В живота си съм имал и щастливи и трудни моменти, но винаги публиката ми е давала сили да продължа. Да се чувствам необходим!“, споделя Доминго.

Той е радостен, че ще се върне отново в България, няколко години след концерта му в зала Армеец, когато вдигна на крака публиката, изпълнявайки на български език песента „Моя страна, моя България“ от репертоара на Емил Димитров.

 

Компанията SY11 Events е организатор на галата, а партньори са Столичната община и Министерството на културата. Концертът ще създаде един истински празник на музиката в края на лятото.

„Във времената, в които живеем бих искала този концерт да донесе вдъхновение на моите сънародници и да даде един нов импулс в българския културен живот. Бях много щастлива, когато през миналата година пях в Античния театър в моя роден Пловдив. Била съм на различни сцени, пред различна публика, но усещането да си у дома е несравнимо!“, сподели Йончева.

За нея Пласидо Доминго казва: “Тя е певица със собствен път и кариерата й не прилича на ничия друга. Соня Йончева притежава нещо повече от красив глас – тя е смела в своите житейски и творчески избори!“

Билетите са на цени от 50 до 250 лева. Ще бъдат пуснати в продажба и ограничен брой ВИП билети, които включват специален подарък за меломаните на цени от 300 лева.

Всички билети ще са в продажба от утре в мрежата на касите на EasyPay или онлайн на Epaygo.

Меломан.бг
Меломан.бг

Всеки ден музикалният портал © Меломан.бг събира на едно място горещите музикални новини – звездни рожденици, нови сингли и предстоящи концерти, игри със страхотни награди и класации, които подреждате вие.


Коментари

НЕ ПРОПУСКАЙ

Пласидо Доминго се завръща в България през септември

Найден Тодоров ще дирижира дебюта на Соня Йончева в Япония

Classic FM с изнесено студио в сърцето на столицата

Концертът на Соня Йончева и Пласидо Доминго онлайн по света

Пускат още билети за концерта на Соня Йончева и Пласидо Доминго

Соня Йончева стана почетен гражданин на Пловдив

Свързани: Placido Domingo, Пласидо Доминго, Соня Йончева
Меломан.бг 21.01.2021 21.01.2021
Предишна Ян Бибиян Кой спечели романа-класика “Ян Бибиян” от Елин Пелин?
Следваща Лили Иванова отлага турнето си и отменя част от концертите
Коментирай

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ ДНЕС

Елия Тодорова

Елия Тодорова очарова с “Малини”

Александра Стан

Румънските хитове от миналото десетилетие и как станаха толкова популярни

Мария Илиева

1 декември: Честит рожден ден, Мария Илиева!

ГЛАСУВАЙ

Избери любимите си световни хитове

Избери любимите си световни хитове

Избери любимите си поп-фолк хитове

Избери любимите си поп-фолк хитове

Избери любимите си БГ хитове

Избери любимите си БГ хитове

НАЙ-НОВИТЕ

Селена Гомес

#MelomanWeekend: тази събота и неделя с музиката на Селена Гомес

02.12.2023
Елия Тодорова

Елия Тодорова очарова с “Малини”

01.12.2023
Venci Venc'

Venci Venc’ стартира самостоятелна кариера с “Давам”

01.12.2023
Мария Илиева

1 декември: Честит рожден ден, Мария Илиева!

01.12.2023

ПОСЛЕДВАЙ НИ

Facebook Like
Twitter Follow
Instagram Follow

ВРЕМЕТО

loader-image
София
temperature icon 9°C
loader-image
Варна
temperature icon 15°C
loader-image
Пловдив
temperature icon 2°C
loader-image
Бургас
temperature icon 14°C

И ОЩЕ...

Били Айдъл

30 ноември: Честит рожден ден, Били Айдъл!

Юлиян Лазаров Юлиян Лазаров 30.11.2023
Hypnotic

Hypnotic издадоха “Palladio”

Меломан.бг Меломан.бг 28.11.2023
DARA и Bobo вълшебни заедно в "Няма да ми липсваш"

DARA и Bobo вълшебни заедно в “Няма да ми липсваш”

Меломан.бг Меломан.бг 27.11.2023

© Меломан.бг
Всеки ден музикалният портал © Меломан.бг събира на едно място горещите музикални новини – звездни рожденици, нови сингли и предстоящи концерти, игри със страхотни награди и класации, които подреждате вие.

 

Контакти
Условия
Реклама
Партньори

© "Меломан БГ" ЕООД
  • 10te.bg
  • Vkusi.me
  • Mustak.bg
  • Huligankata.bg
  • Слушай Muzaica.FM
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?